#akceproklima #FFF #probudoucnost (změnit město)
Debatní
Kultura
Přímá akce
Sportovní
Vzdělávací
Pátek 20. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
08:00
JeseníkStávka z klima

Pojďme společně 20. září stávkovat všichni společně - studující, pracující, i ti v důchodu. Je na čase ukázat, že řešení klimatické krize požadujeme my všichni. Stávky za klima opět proběhnou po celé České republice, a tedy i v Jeseníku.

Událost na FB Facebook
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
14:00
Masarykovo náměstí

Smokeman - edukativní show

V pátek 20. září přijede na Masarykovo náměstí Smokeman alias Jiří Horák z Vysoké školy báňské v Ostravě, jehož posláním je omezovat kouř z komínů domácích topenišť a napomáhat k čistotě ovzduší. Dopolední program je určen žákům jesenických škol, odpolední pak veřejnosti. Od 14 hodin mohou zájemci zhlédnout praktické ukázky správného spalování v lokálních topeništích a jak efektivně využít energii v palivu. Akci organizuje město Jeseník jako jeden z výstupů Akčního plánu zlepšování kvality ovzduší ve městě Jeseník.

Web
Čtvrtek 26. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní 
17:00
Centrum společných aktivit

Voda a krajina

Přednášky a debata o vodě v krajině Jesenicka, promítání filmu, přednáška o světelném znečištění.

Událost na FB Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní Vzdělávací 
17:00
Centrum společných aktivit

Týden pro klima Jeseník | Voda a krajina

Zveme vás na přednášky, diskuze a promítání, které se konají v rámci celorepublikové akce Týden pro klima. Besedy začínají už od 17h a s hostem Jurajem Grňem ze spolku Silezika se budeme věnovat tématu zadržování vody v krajině a přizpůsobování krajiny na klimatickou změnu pomocí několika zajímavých opatření v krajině. Radní města Lukáš Morávek přijde prodiskutovat s veřejností přístup města k problematice zadržování vody. Dotřetice se představí Martin Perásek z ústavu fyziky Slezské univerzity, který předestře problematiku světelného znečištění. Zároveň uvede dokument Krajina v tísni, který natočil jeho kolega Petr Jančárek, který býval osobním kameramanem Václava Havla. Promítáním bude oficiální program večera zakončen, ale na film velmi pravděpodobně naváže diskuze u něčeho dobrého na pití či na zub v blízkém diskuzním klubu U dvou štírů.

Událost na FB
Kontakt pro média
Brno: Lucie Smolková <klimatickakoalice.brno@gmail.com>, 731 363 856
Praha: Vít Masare <vit.masare@gmail.com>, 607 786 013
Zdroj financování
Ke stažení
Rady organizátorům