#akceproklima #FFF #probudoucnost (změnit město)
Debatní
Kultura
Přímá akce
Sportovní
Vzdělávací
Čtvrtek 19. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
18:00
Galerie PLATOKlima workshop pro (stávkující) studenty a jejich (skeptické) rodiče (a přátele)

Jsi student, zdrcený nepochopením rodičů, kteří ti nechtějí napsat omluvenku, když jdeš na demonstraci? Nebo jste rodič středoškoláka, který by se měl především učit a ne někde běhat s transparenty? Rozumíme, že mezi generacemi je dost často názorová propast. Našim workshopem se ji snažíme překlenout. Vemte své rodiče, prarodiče, kamarády nebo náctileté děti a věnujte společně hodinu svého času vašemu vztahu ve světě plném protichůdných zpráv o klimatické změně. Forma bude příjemná, těšit se můžete na kvíz a úlevné rozhovory. Před workshopem nebo po něm si můžete namalovat transparent, ať už na páteční stávku půjdete nebo ne.

Událost na FB
Pátek 20. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
09:00
bude ještě upřesněnoStávka za klima

Bude se konat další celosvětová studentská stávka za klima, na kterou zveme všechny, kteří se za společnou budoucnost chtějí postavit s námi. Jde tu přeci o budoucnost nás všech! Čas běží, situace se zhoršuje a společnost stále nekoná. Nám to ale není jedno! Pojďme na to společně upozornit stávkou.

 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
14:30
Forum Nová KarolinaPetice a výzva vládě k dodržování klimatických závazků

Podpisová akce: vyzvěte vládu, aby plnila Pařížskou dohodu. Společně můžeme věci změnit! Vytvořme účinný tlak na vládu České republiky, vedení krajů, měst a obcí, veřejné instituce, média i firmy, abychom splnili naše závazky vyplývající z Pařížské klimatické dohody a udrželi oteplení pod 1,5°C. Závisí na tom naše budoucnost i budoucnost našich dětí!

Událost na FB Facebook Web
Neděle 22. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Kultura 
10:00
Antikvariát a klub FiduciaVyrob si housenkový transparentík: Ateliér pro děti a rodiče v Antikvariátu a klubu Fiducia.

Společně si vyrobíme housenkový transparentík,který věnujeme TÝDNU PRO KLIMA V OSTRAVĚ. Těšíme se na vás ve Fiducii 22.9.2019 v 10 hodin. Za pěkného počasí půjdeme ven. Vstup volný. Ateliér vedou Marcela a Max Lysáčkovi Ateliéry podporuje Ministerstvo kultury ČR.

Úterý 24. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
20:00
Dvorana v Kampus Palace

Before The Flood | Před potopou

Ve spolupráci s PRALES DĚTEM CZ Vám přinášíme dokument National Geographic. Before The Flood jestrhující dokument v režii Fishera Stevense. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. V pořadu jsou rozhovory s předními osobnostmi jakými jsou Barack Obama nebo Elon Musk a další. Film bude promítán v angličtině s českými titulky, před filmem se můžete těšit na debatu se zástupci z organizace PRALES DĚTEM CZ Vstup dobrovolný. Více o filmu: https://www.beforetheflood.com/ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=D9xFFyUOpXo

Událost na FB Facebook
Středa 25. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
09:00
Bez obalu Ostrava

sleva 5% na veškeré zboží jako podpora Dne pro klima

celodenní sleva 5% na veškeré zboží. Myslete na to, že v rámci eliminace jednorázového odpadu je třeba si přinést svůj opakovaně použitelný obal. :-)

Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
10:00
Galerie PLATOPytlíky ze záclon jsou moje nová černá

Přineste látku, třeba starou záclonu, a odneste si pytlíček, třeba na mrkev. Švadlenka Jana bude od 10 do 17 se svým šicím strojem k dispozici, aby vám je ušila a pomohla tak spolu s vámi uskutečnit jednu z těch miliónu malých věcí, které nakonec povedou k záchraně planety. Během těch několika minut, co bude tahle práce trvat, si mužete pročíst materiály vztahující se k mezinárodnímu Týdnu pro klima, pod jehož hlavičkou se akce koná.

Facebook
Kontakt pro média
Brno: Lucie Smolková <klimatickakoalice.brno@gmail.com>, 731 363 856
Praha: Vít Masare <vit.masare@gmail.com>, 607 786 013
Zdroj financování
Ke stažení
Rady organizátorům