#akceproklima #FFF #probudoucnost (změnit město)
Debatní
Kultura
Přímá akce
Sportovní
Vzdělávací
Úterý 17. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní Kultura 
16:00
Kino Pilotů

Klimatická hnutí v Česku - dokumenty & debata

V rámci blížícího se Týdne pro klima a páteční Stávky za klima vás zveme na promítání dvou autorských dokumentů Vladimíra Turnera zaměřených na nejzásadnější klimatická hnutí v Česku - Fridays For Future a Limity jsme my. Po promítání bude následovat debata s protagonisty obou snímků a s jejich autorem.

Událost na FB
Pátek 20. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
08:00
Národní technická knihovnaProjekt šetrné budovy v Národní technické knihovně

Specializovaný veřejně přístupný fond odborné literatury (120 titulů v hodnotě bezmála 250 tis Kč) v oblasti šetrného stavebnictví, který od roku 2015 ve vzájemné spolupráci vytvářejí Česká rada pro šetrné budovy a Národní technická knihovna. Knihy se věnují tematice šetrné výstavby z nejrůznějších úhlů pohledu.

Facebook Twitter Youtube Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
08:00
Knihovna Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy

Knihy pro klima: výstava knih o klimatických změnách a environmentální výchově

Přijďte k nám zalistovat knihami, které se věnují klimatickým změnám a environmentální výchově. Výstavu knih pro vás máme připravenou po celý týden 20.-27. 9. 2019, vždy od 8 do 16 hodin (s výjimkou víkendu).

Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
09:00
Staroměstské náměstíStávka za klima

Bude se konat další celosvětová studentská stávka za klima, na kterou zveme všechny, kteří se za společnou budoucnost chtějí postavit s námi. Jde tu přeci o budoucnost nás všech! Čas běží, situace se zhoršuje a společnost stále nekoná. Nám to ale není jedno! Pojďme na to společně upozornit stávkou.

 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní 
09:00
Černínský palácSeminář Odborové organizace MZV pro zaměstnance: „MZV - zodpovědný přístup k ochraně klimatu a životního prostředí“

Seminář na podporu globální klimatické stávky 20. – 27. 9. 2019 pořádá Odborová organizace MZV pro své zaměstnance pod záštitou pana ministra Mgr. Tomáše Petříčka, Ph.D. a ve spolupráci s náměstkem pro řízení sekce ekonomické a provozní Ing. Tomášem Krylem, Ph.D, kteří seminář laskavě uvedou. Na semináři vystoupí klimatolog Mgr. Alexander Ač, Ph.D. z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR s příspěvkem „Klimatická změna se mění na klimatickou krizi“. Se zkušenostmi s vlastními programy environmentálně zodpovědného vedení úřadu se podělí zástupci Finska a Francie. Půldenní program bude završen představením již realizovaných a chystaných opatření MZV ČR k omezení ekologické zátěže úřadu s následnou diskuzí se zaměstnanci. (uzavřená akce pro zaměstnance MZV)

 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní Kultura Vzdělávací 
10:00
Kino PonrepoMěstem. Festival filmů o urbanismu a dopravě

Svět je v neustálém pohybu a polovina jeho obyvatel žije ve městech. Lidé se v nich pohybují různě – pěšky, autem, na kole, koloběžce, veřejnou dopravou. Pohybují se ale také stále častěji a na větší vzdálenosti. Způsoby dopravy mají přitom na města zásadní dopady: na klima, ovzduší, veřejný prostor. Spolek AutoMat přináší festival o nezastupitelné, avšak problematické roli pohybu, dopravní infrastruktury i dopravních prostředků napříč různými kulturami na pozadí klimatické změny. Ve svém prvním ročníku se představí šest dokumentárních snímků. Součástí festivalu budou i diskuse s odborníky (náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr a zástupce IPRu) a tvůrci některých promítaných filmů. Vstupné dobrovolné, s povinnou registrací.

Událost na FB Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Kultura Vzdělávací Debatní 
13:00
Střelecký ostrovFestival pro budoucnost

???????????? www.festivalprobudoucnost.cz ???????????? V pátek 20. září 2019 proběhne celosvětová klimatická stávka studentů upozorňující na neodkladnou potřebu snižování emisí a hledání řešení, která odvrátí změnu klimatu. Na akci studentů naváže komponovaný odpolední a večerní program. Vstupné na festival je DOBROVOLNÉ. Festival zahájí projevy zástupců studentského hnutí Fridays For Future Česká republika, na které naváže první hudební vystoupení kapely Tygroo. Během odpoledne se také představí řada organizací, které návštěvníky zaujmou řadou udržitelných řešení pro každodenní život. Půjde například o možnosti recyklace, využití solární energetiky, udržitelnou dopravu nebo kompostování. Odpolední část bude patřit také talk show, během které Ondřej Cihlář z VOSTO5 prodiskutuje s hosty dopady a řešení klimatických změn ve městech, v energetice a krajině. Mezi experty patří například známý zemědělec Daniel Pitek - sedlák pod Milešovkou, zakladatelka Institut Cirkulární Ekonomiky Soňa Jonášová nebo náměstek pražského primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček. Podvečerní program pak odstartuje koncert Lenka Dusilova, na kterou naváže Tomáš Klus s kapelou. Závěr hudební části bude patřit olomoucké kapele TWO MEN. Jednotlivá hudební vystoupení pak propojí s tématem změny klimatu krátké rozhovory a zdravice od osobností z akademické sféry nebo se zástupci ekologických organizací. #AkceProKlima PROGRAM (změna vyhrazena s ohledem na počasí) 13:00 - 15:00 Blok workshopů a přednášek, které představí praktická témata v oblasti udržitelného rozvoje 15:30 - 17:00 Talk show s respektovanými osobnostmi – moderuje Ondra Cihlář, Vosto5 Experti: zemědělec Daniel Pitek (krajina a zemědělství) / Soňa Jonášová, ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky / Petr Holub, ředitel Šance pro budovy / Vojtěch Kotecký, Glopolis, Martin Sedlak, programový ředitel Svaz moderní energetiky / Petr Hlubuček, náměstek pražského primátora pro životní prostředí / Jan Palaščák, energetik / zástupci studentského hnutí Fridays for Future a další… Hudební program: 14:40 – 15:30 Tygroo 18:00 – 18:50 Lenka Dusilová 19:40 – 20:30 Tomáš Klus 21:10 – 22:00 Two Men Festival proběhne díky podpoře od Pražské služby - nepřEKOnatelný servis, Jana Palaščáka, společnosti DALU s.r.o. a Solární asociace.

Událost na FB Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní 
16:00
Burton Storepřednáška, projekce, diskuze na téma klimatických změn

Přednáška, projekce a diskuze s Hubertem Topinkou na téma klimatických změn.

Událost na FB Facebook
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní Vzdělávací 
17:00
Šesťák

Klimatická změna a Praha 6 - debata

V červnu 2019 vyhlásila Městská část Praha 6 klimatické ohrožení a dala tak najevo, že jí ochrana klimatu a životního prostředí není lhostejná. Veškeré orgány na MČ Praha 6 se do budoucna zavazují ke splnění dalších úkolů tak, aby byla prováděna nejen adaptace (tedy zlepšení životních podmínek a přírodních prvků ve městě), tak i mitigační opatření, která mohou předcházet vzniku klimatické změny a přispějí ke snižování skleníkových plynů. O jaká konkrétní řešení se jedná? Přijďte se informovat na Vítězné náměstí na Šesťák ve dnech 18.-20. září. Kromě panelů se shrnutím toho, co MČ Praha 6 v tomto ohledu podniká, budou v odpoledních hodinách přítomny referentky z Odboru pro životní prostředí. Také se můžete těšit na dvě besedy s občany, a to 18. a 20. září vždy v 17 hodin. Na místě vám bude k dispozici: Mgr. Martina Kanaková, předsedkyně Komise pro životní prostředí (TOP09) Ing. Dana Charvátová, vedoucí Odboru dopravy a životního prostředí RNDr. Oldřich Vacek, CSc, Česká zemědělská univerzita V odpoledních hodinách mezi 14-17 hodinou se každý den můžete na místě setkat s referentkami z Odboru životního prostředí, které vám rády neformálně poskytnou informace ohledně seče, zeleně a dalších oaptření.

Událost na FB Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce Kultura 
18:00
Klášter sv. Anežky České

Roi Vaara: Grounding

První část programu v sérii Sonic Circuits pro veřejný prostor: akce finského umělce Roie Vaary pro hluk, osamělého chodce, combo a elektrickou kytaru. Site-specific performance vychází z interdisciplinárního přístupu a z propojení různých okolností, které jsou celkem jednoduchým způsobem využity. Performance probíhá v rámci hudební série Sonic Circuits a Týdne pro klima Grounding/Uzemění je rituál, během kterého je zbrusu nový hudební nástroj Fender Stratocaster obětován. Hudebník se v černém obleku slavnostně a pomalu pohybuje ulicemi Prahy a táhne za sebou na vozíku kytarové combo se zapojenou elektrickou kytarou. Kytara je strunami obrácena směrem k zemi a její struny rozeznívá pohyb po dlažbě. Amplifikovaný zvuk se mění každým krokem. Je to výzva kolemjdoucím, každý se může připojit k průvodu. Na konci po dvou hodinách je elektrická kytara většinou takřka zničena. Ponuře slavnostní procesí jednoho poutníka, jako symbolický protest proti společnosti fetišu technologie a spektáklu.

Událost na FB Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
18:00
kdekoli na Zemi

Žít Laudato si'

Modlitba solidarity s mladými lidi, kteří vyjadřují své obavy z budoucnosti, která je čeká na planetě zničené bezohledným kořistěním. V solidaritě s nimi vytvoříme modlitební propojení, při němž budeme prosit za křesťany a všechny lidi, aby dovedli slyšet nářek planety a jejích chudých a prozařovali ho důvěrou v Stvořitele, který i přes lidská selhání vede svět k dovršení. Čas je stanoven na 16:40-16:45, můžete se ale připojit i v jinou denní dobu, pokud Vám to lépe vyhovuje. Připojit se můžete rozjímavou četbou Písma či encykliky Laudato si', modlitbou růžence, svátostnou adorací, účastí na mši svaté či prostým setrváním v Boží přítomnosti. Mladí lidé po celém světě mají strach a potřebují podporu, aby dovedli zvládnout obtížné situace, jimž čelí.

Sobota 21. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
10:00
Nuselské schody

Greenpeace na Zažít město jinak

Stavte se u stánku Greenpeace. Bude na vás čekat recyklační dílna, ve které si můžete vyrobit peněženku z tetrapaku nebo náušnice ze zátek od piva. Dozvíte se o tématech, která Greenpeace řeší a můžete vyzvat vládu, aby plnila závazky vyplývající z Pařížské klimatické dohody, nebo přijmout výzvu Máš na míň a začít třeba míň plýtvat, nakupovat a vyhazovat.

Událost na FB Facebook Web
Neděle 22. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
10:00
Trafostanice u točny tramvají na zastávce Červený vrch (tram 20 a 26)

Ukliďme přírodní stezku od vokovické smyčky údolíčkem do Šárky

Údolíčko pod Červeným vrchem - zní to jako z pohádky a v budoucnu by tak mohlo i být. Vede tudy pěší cesta od Evropské k přírodní památce Jenerálka a do Šárky. Cesta je ale zarostlá a plná odpadků a to je naše práce. Proto Ukliďme Česko podruhé v roce 2019! Akce je vhodná pro děti, kočárky, psy, mladé i staré. Projdeme se příjemnou procházkou údolíčkem, každý dostane rukavice a odpadkový pytel a cestou posbíráme, co uvidíme. Délka procházky bude kolem kilometru, jedná se o hliněnou cestu a jedny krátké schody (s kočárky pomůžeme). Uklidmecesko.cz je dobrovolná úklidová akce, která probíhá po celé republice. Zaměřujeme se na úklid vybraných lokalit, malých i větších nelegálních skládek a všudypřítomného nepořádku, aby se nám tu lépe žilo. Akce probíhá po celé republice. Loni se do úklidu zapojilo více než 96000 dobrovolníků a sesbíralo neuvěřitelných 1500 tun odpadu.

Událost na FB
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
10:00
U Vás doma

Výzva stromů: "Ušetři vodu a zalej mě!"

Tato celotýdenní akce sestává z drobných úkolů, které jsou dostupné na http://zalejme.cz/vyzva_stromu a zájemcům pomohou osvojit si šetření vodou a zalévání stromů v běžném životě. Během týdne se tak postupně naučíte, jak na zalévání stromů ve vašem okolí. Zjistíte, že je to skvělá šance, jak dělat něco smysluplného pro klima a zároveň radost, když inspirujete ostatní. Navíc si zkusíte, že ušetřit spoustu vody pro lidi i přírodu je velice snadné. 1. Úkoly na víkend: a. Zkuste vymyslet, jak snížit spotřebu vody ve vaší domácnosti. Klidně zapojte celou rodinu. b. Jedno snadné úsporné opatření zrealizujte. Příkladem může být snížení průtoku pomocí ventilů pod umyvadlem. c. Oslavte splnění prvního úkolu! Zasloužíte si to, tak si to hezky užijte! Od této chvíle budete šetřit vodou a jste připraveni ji dávat stromům. Díky, že do toho jdete!

Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Kultura 
11:30
Výstaviště Praha

No time to waste - shromáždění za pralesy

Nepolitické shromáždění k vyjádření podpory urgentní globální akce za ochranu klimatu, pralesů a zvláště pralesů v Brazílii. Napište, pokud byste chtěli na akci něco říct či prezentovat. Batala Praha zahraje, možná přijdou i lidé z Capoeira. Peaceful and non-political gathering to call for climate action and protection of Amazon rainforest. This is an open event for anyone who would like to support this cause, so please contact us if you would like to contribute with a programme. 11:20 - Opening 11:30 - BATALA Praha (samba-reagge band) 11:50 - TBA

Událost na FB
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní 
17:00
Café Neustadt

Docu# Climate Change Refugees + Debate

Next Sunday we will meet to screen a documentary and open the debate about causes and consequences of climate change on population movements. We as migrants want to share with others our concerns and call to take action.

Událost na FB Facebook
Pondělí 23. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
08:00
U Vás doma

Výzva stromů - úkoly na pondělí

1. Ráno si nachystejte PETku a hrdě ji naplňte ušetřenou vodou a cestou do práce nebo do školy zalejte svůj vybraný strom. 2. Pokud jste to zvládli, máte za sebou první zalití a to je potřeba oslavit! Tak si to užijte. Můžete se třeba stromu na rozloučenou mírně uklonit a popřát mu po francouzku "Au revoir", neboli na viděnou příště:-). 3. Sežeňte si PETku nebo menší barel se širokým hrdlem, kterým se Vám bude lépe zalévat. Předchozí úkoly této celotýdenní výzvy, které Vám pomohou osvojit si zalévání stromů v běžném životě najdete na https://zalejme.cz/vyzva_stromu .

Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Kultura Vzdělávací Debatní 
09:00
Akademické konferenční centrumClimate Justice, Technoecologies and Alternative Energy Futures (workshop)

Fakulta humanitních studií UK zve na workshop „Climate Justice, Technoecologies and Alternative Energy Futures“, který se uskuteční 23. a 24. září 2019 v Akademickém konferenčním centru (Husova 4a, Praha 1). Cílem workshopu je propojit vědce ze sociálních věd s aktivisty a umělci, aby se společně zamysleli nad klimatickou spravedlností, environmentálním aktivismem a energetickými změnami. Potvrzenou mluvčí je Sheena Wilson, PhD. (University of Alberta, Canada), která je zárověň koordinátorkou projektu Just Powers.

 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
17:00
Riegrovy sady

Slavnostní veřejné sázení Stromů míru

S vědomím a účastí Prahy 2 obřadní vysazování dvou stromů symbolizujících mírová řešení pro svět.

Událost na FB Facebook Youtube Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
17:00
Národní Divadlo až PalladiumPohřeb pro naše lesy - Praha

V pondělí 23. září vystrojíme v Praze pohřeb pro naše lesy. Během průvodu budeme smutnit za stromy již uschlé a vyzveme vládu, aby urychleně jednala pro záchranu těch dosud žijících a budoucích. Přineseme mrtvé stromy, projdeme s nimi od Národního Divadla k Palladiu. Pro obyvatele Prahy tak zpřítomníme dopady klimatické krize, se kterými se Česko potýká. Před Palladiem pak vytvoříme mrtvý les. Těšit se můžete na umělecké překvapení. Přijďte všichni a zúčastněte se s námi průvodu! S sebou můžete vzít mrtvé stromy (částečně budou zajištěny) a černé oblečení.

Událost na FB Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní 
18:00
Centrum Člověka v tísni - Langhans

Klimatická změna a rozvojové země

Přestože se dopady klimatických změn týkají nás všech, výrazněji dopadají na nejchudší obyvatele rozvojových zemí. Měnící se klima negativním způsobem ovlivňuje zdraví, možnosti zajištění obživy, dostupnost potravin, vody a také bezpečnost. Právě pro nejméně rozvinuté státy je nejobtížnější vypořádat se se změnami klimatu a adaptovat se na ně. Jak pomoci nejchudším lidem zvládat dopady klimatických změn? Jakou roli v tom hraje rozvojová spolupráce?

Událost na FB Facebook
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní 
19:00
Nadace a Centrum pro současné umění Praha

Peníze nebo život / O etice financování umění

Zahraniční diskuze o „špinavých“ a „čistých“ penězích se pomalu přesouvají také do České republiky, kde donedávna podobný rozměr institucionální kritiky chyběl. I na současné české umělecké scéně ovšem figurují donoři, jejichž podnikání vyvolává etické otázky. Jaké jsou hranice financování umění? A jaké názory zaznívají v rámci umělecké scény? Je možné vytvářet adekvátní formy spolupráce nebo je třeba některé formy finanční podpory umění odmítat? Kde je hranice mezi jednáním jednotlivce a kde začíná systémový problém? Na podobné otázky bychom se chtěli ptát formou společné diskuze či kolektivního pléna, které je otevřené všem, kdo se těmito tématy zabývají. V úvodu vystoupí jednotliví řečníci a řečnice s krátkými příspěvky a poté bude následovat diskuze mezi všemi zúčastněnými i přihlížejícími, která bude moderována publicistou Jakubem Ortem. Diskuze proběhne v rámci Týdne pro klima (20.–27. 9. 2019), což není náhoda, protože právě v souvislosti s měnícím se globálním klimatem je třeba přehodnotit měřítka a hodnoty, podle kterých funguje podpora a zprostředkování výtvarného umění. Horizont klimatické katastrofy před nás klade naléhavé požadavky na změnu chování, mezi něž patří například odklon od fosilního průmyslu nebo důraz na principy péče a vzájemnosti. Diskuze se odehraje 23. 9. od 19 hodin v Galerii Kurzor (NCSU), Dukelských hrdinů 25a, Praha 7 Akci organizují platformy Artalk.cz a Artyčok.TV a vznikla z popudu sítě Feministických uměleckých institucí.

Událost na FB Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní 
19:00
Skautský institutVeganství jako součást řešení klimatické krize

Autoři studie publikované v časopisu Nature tvrdí, že pro udržení globálního oteplení pod 2°C by lidé v rozvinutých zemích měli jíst o 90 % méně masa, o 60 % méně mléčných výrobků a o 500 % více luštěnin a 400 % více ořechů a semen. J. Poore, spoluautor článku v časopisu Science na základě svých zjištění uvedl, že „Veganská strava je zřejmě nejúčinnější způsob, jak snížit svůj dopad na planetu Zemi." Nejnovější klimatologické studie apelují na potřebu změny potravinového systému a radikální omezení konzumace masa. Intenzivní zemědělství poháněné neefektivní živočišnou výrobou devastuje krajinu nejen u nás, ale i v místech, kde deštné pralesy ustupují pastvinám a polím pro pěstování krmných plodin. Proč je veganství několikanásobně environmentálně šetrnější než konvenční strava? Může být veganství řešením klimatické krize? A jak s veganstvím začít, pokud o něm uvažujete? Přednášku na téma ekologických dopadů živočišné výroby spolu s praktickými radami jak na veganství přednese Tereza Vandrovcová. PhDr. Tereza Vandrovcová Ph.D. je absolventkou doktorského studia sociologie na Karlově Univerzitě v Praze. Ve svém výzkumu se zabývala laboratorními zvířaty. Působí na univerzitách v Praze a v Brně, kde kromě sociální psychologie vyučuje také odbor Animal Studies. Je autorkou webu soucitne.cz a aktivistkou v organizaci Otevři oči.

Událost na FB
Úterý 24. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
08:00
U Vás doma

Výzva stromů - úkoly na úterý

1. Ráno si opět vezměte PETku a hrdě zalejte svůj vybraný strom. 2. Nezapomeňte to oslavit! Opakovaně jste to zvládli a máte slušnou šanci vydržet až do konce! Navíc si to spojíte s radostí a to Vám pomůže si zalévání rychleji a lépe osvojit. 3. Večer si přichystejte menší plastovou misku třeba od zmrzliny, dejte ji do umyvadla a poblíž si nachystejte svoji PETku. Zkuste nachytat vhodnou vodu bez tuků a saponátů a nalejte ji do PETky.

Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Kultura Debatní Vzdělávací 
09:00
Akademické konferenční centrumClimate Justice, Technoecologies and Alternative Energy Futures (workshop)

Fakulta humanitních studií UK zve na workshop „Climate Justice, Technoecologies and Alternative Energy Futures“, který se uskuteční 23. a 24. září 2019 v Akademickém konferenčním centru (Husova 4a, Praha 1). Cílem workshopu je propojit vědce ze sociálních věd s aktivisty a umělci, aby se společně zamysleli nad klimatickou spravedlností, environmentálním aktivismem a energetickými změnami. Potvrzenou mluvčí je Sheena Wilson, PhD. (University of Alberta, Canada), která je zárověň koordinátorkou projektu Just Powers.

 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
10:00
Národní technické muzeum - KnihovnaVýstava knih o globálním oteplování

Malá výstavka publikací z fondu knihovny NTM o změnách klimatu.

 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní 
18:00
Café TherapyLesy v krizi: Jak se vyrovnat se suchem a kůrovcovou kalamitou?

Zveme Vás na diskuzní večer v rámci série Smart café o současném stavu a budoucnosti českých lesů a lesnictví. Jaký je současný zdravotní stav českých lesů? Co vše je zapotřebí změnit, aby se lesy mohly začít zotavovat? A jak se k této otázce staví česká legislativa? Nejen o těchto otázkách s Vámi podiskutují: Ing. Aleš Erber, lesnický poradce, správce lesa, analytik Mgr. Jan Skalík, kampaň Zachraňme lesy, program Krajina Hnutí DUHA Akci pořádá Zelený kruh. Podpořeno grantem hlavního města Prahy. Akce je zdarma.

Událost na FB Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní 
18:00
CAMP Městská mobilita v časech klimatické krize

Jak souvisí městská mobilita se změnou klimatu? Kolik aut si pražské ovzduší a ulice mohou dovolit a čím motivovat Pražany, aby se toho svého vzdali? Jak může město podporovat bezemisní způsoby dopravy a zachrání nás elektromobily nebo sdílená ekonomika? O těchto a dalších otázkách můžete diskutovat s náměstkem primátora pro oblast dopravy Adamem Scheinherrem, Annou Kárníkovou (ředitelka Hnutí DUHA), Jiřím Pohlem (Siemens Mobility) a Janou Plaňanskou (doktorandka na St. Gallen University) 24. 9. od 19 hodin v Centru architektury a městského plánování.

Událost na FB Facebook Web
Středa 25. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Kultura Vzdělávací 
09:00
Staroměstská radnice a Pražské kreativní centrum

Kreativní města vzdělávají uměním

Víte, co mají společného Helsinky, Amsterdam, Dublin, Cardiff nebo Jihlava? Jsou to města, která na školách vzdělávají pro budoucnost uměním. ▶︎Spolupráce profesionálních umělců s pedagogy přinesla v těchto městech pozitivní dopady na kvalitu vzdělávání. Rozmanité umělecké formy začleněné do výuky probudily u studentů motivaci učit se, a rozvinuly jejich klíčové kompetence. Proměna atmosféry ve školách zároveň zvýšila motivaci pedagogů a zájem rodičů. Více na https://www.facebook.com/events/2246705302032756/

Událost na FB
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
15:30
Komunitní centrum Kampa

Mami, tati a co je to ta klimatická změna?

Doražte s dětmi na čtení z knížek, které se zabývají tematikou klimatické změny a namalujte si společně s dětmi vaše stránky společného příběhu, který všichni zažíváme.

Všichni jsou vítáni, knihy máme, malé občerstvení také.

 

Akci pořádají holky, co uspořádali Pochod rodičů za klima, Rodiče za klima – pochod pro budoucnost dětí! spolu se Zelená Praha a XR rodiče a přátelé v rámci akce Týden pro klima.

Událost na FB
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
17:00
Dům ochránců přírody

CESTA K ZÁCHRANĚ - VEGANSTVÍ

CESTA K ZÁCHRANĚ - VEGANSTVÍ Pro přežití na Zemi je nutné ukončit konzumaci masa, živočišných potravin a přejít k veganství. Chovy s hospodářskými zvířaty jsou vážnou hrozbou pro klima a životní prostředí: Hlavní zdroje emisí skleníkových plynů (metan, oxid uhličitý, oxid dusný) ze zemědělství v ČR tvoří: 14 % organická (statková) hnojiva tj. kejda, hnůj, močůvka; 24 % fermentace v trávicích traktech zvířat; 61 % zemědělské půdy (jejich významnou součástí jsou pastviny se zvířaty). Kromě vzduchu a atmosféry statková hnojiva kontaminují také vodstvo a půdu. Až 2/3 zemědělské půdy je využito, celosvětově, pro chovy se zvířaty (kterých je kolem 70 miliard zvířat) včetně pěstování krmiv a pastvin; ⅓ celosvětové produkce obilovin je určena jako krmení zvířatům. Přitom na získání 1 kg masa je třeba několik kg krmení. Pro představu - obecné porovnání: 1 ha nasytí 2 lidi, kteří konzumují zvířata – maso, naproti tomu 1 ha s plodinami pro přímou spotřebu lidem nasytí 20 lidí. Kromě výše uvedeného je to také ohromná spotřeba vody pro pěstování krmiv a zpracování živočišných potravin. Nadbytečné přehnané hnojení dusíkatými hnojivy pro pěstování krmiv kontaminuje vodstvo, půdu a ovzduší. Rozsáhlé odlesňování pro pěstování sóji a pro pastviny likviduje volně žijící zvířata, rostliny a jejich druhy. Přispívá k nárůstu CO₂ v atmosféře a snižování tvorby kyslíku fotosyntézou. Životní prostředí a klima poškozuje dálková doprava krmiv a živočišných potravin a dlouhodobá přeprava zvířat na jatka. Ohromná nadprodukce masa a živočišných potravin si vybírá daň v utrpení samotných zvířat. Ta přežívají svůj krátký život v otřesných podmínkách, jsou mrzačena, týrána a nucena k vysoké reprodukci. Na jatka a zabití jsou převážena dokonce na jiné kontinenty. Při setkání si povíme, proč je nutné přestat pojídat maso a živočišné potraviny, ochutnáme veganské pokrmy a představíme si hlavní potraviny pro jejich přípravu. Pořádá Společnost pro zvířata – Ing. Dita Laura Michaličková, Ing. Jaromíra Horáková. Organizace od 90. let působí za ukončení strádání zvířat, je členem Eurogroup for Animals, její zakladatelky poznaly „živočišnou výrobu“ zevnitř v rámci studia zemědělských SŠ a VŠ a v praxi.

Událost na FB Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní 
18:00
Langhans - Centrum Člověka v tísni Jaderná energetika a změna klimatu - je to řešení?

Pražská kancelář Heinrich-Böll-Stiftung ve spolupráci s Calla Vás zvou na podvečerní talk Martina Bursíka s energetickým expertem Myclem Schneiderem v prvním patře galerie Langhans, centra Člověka v tísni, Vodičkova 707/37. Česká republika pomalu připravuje půdu pro výstavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech. Častým důvodem, který politici uvádí ve prospěch jádra je, že může významně pomoci snížit emise skleníkových plynů. Opravdu? Vyplatí se investovat do jádra na úkor jiných řešení? Jaký je stav jaderné energetiky ve světě a jaký výhled lze očekávat? Jakou roli mohou hrát atomové reaktory v potlačování a předcházení změny klimatu? Hostem Martina Bursíka bude Mycle Schneider, přední expert a analytik jaderné energetiky, který do Prahy přijíždí představit letošní vydání zprávy World Nuclear Industry Status Report, mapující trendy v jaderné energetice po celém světě. Akce proběhne v angličtině a bude simultánně tlumočena do češtiny.

Událost na FB Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní 
18:00
Zázemí Marxistická ekologie: jak změnit systém a zachránit svět

Socialistická Solidarita se připojuje k Týdnu pro klima a zve vás tímto na diskusně-přednáškový večer zaměřený na marxistický pohled na změnu klimatu a boj za klimatickou spravedlnost. V rámci večera rovněž proběhne uvedení nové brožury „Změnu systému, ne změnu klimatu“. 18:00 – Představení brožury „Změnu systému, ne změnu klimatu“ U příležitosti podzimní klimatické mobilizace jsme se rozhodli vydat soubor článků od českých i zahraničních autorů, které přibližují sociální, ekonomické a politické rozměry současné klimatické krize, i systémové koncepty jejího řešení. 18:15 – přednáška „Marxistická ekologie“ – Jan Májíček + další řečník Na problémy s udržitelností kapitalistické produkce, zejména v zemědělství, naráželo lidstvo už za Marxova života, a ten na to ve svém díle reagoval a aplikoval na vztah člověka a přírody v kapitalistickém systému svůj koncept odcizení a „metabolické trhliny“. Budeme diskutovat o tom, nakolik je tato analýza relevantní pro naši dnešní situaci, a jak nám může pomoci v boji za sociální a klimatickou spravedlnost. 19:30 – workshop Jak překonat fosilní kapitalismus? Na závěr večera se společně zamyslíme nad tím, co může každý z nás dělat pro překonání systému, který je založen na vykořisťování lidí i přírodních zdrojů, a postupně se sám do sebe hroutí. Po něm může přijít socialismus, nebo barbarství…

Událost na FB Facebook Web
Čtvrtek 26. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní Vzdělávací 
08:30
SeminarioJAK PODNIKAT, ABY TO PROSPÍVALO I PLANETĚ

Půldenní mini-konference o tom, jak podnikat jako by záleželo i na planetě. Protože ono na ní záleží.

Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
09:00
Úřad vládyV rámci Týdne pro klima předá Ekodomov předsedovi vlády petici, ukončíme tak kampaň Voda pro každého a zahájíme kampaň Zastavme sucho

V rámci Týdne pro klima předá Ekodomov předsedovi vlády petici, ukončíme tak kampaň Voda pro každého a zahájíme kampaň Zastavme sucho

Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Sportovní 
10:00
Praha - Jince - Blatná - Zbytiny - Helfenburk - BavorovCyklojízda za klima

čtyřdenní turistická cyklojízda, součást hvězdicového putování 61. Stezka, večer vždy debata o akcích proti klimatické změně

Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
10:00
Spolek živá obŽIVA odběrné místo

Otevřený den a prohlídka odběrného místa

Přijďte se seznámit s činností Spolku živá obŽIVA, který svým členům umožňuje získávat potraviny a další produkty šetrného ekologického zemědělství co nejpřímější cestou, mezi vámi a vaším živitelem nestojí nikdo další a nikdo další z produktů nemá zisk. Podporujeme tak lokální ekologické zemědělství, férový obchod a vlastní zdraví. Budete si moci prohlédnout odběrné místo a sortiment, ptát se na informace ohledně členství, fungování a našich živitelů a dát si drink v příjemném prostoru Bar/áku!

 

Akce probíhá od 10:00 až do 19:00.

Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní Vzdělávací 
15:00
Sál kardinála Berana, Arcibiskupství pražskéRozprava o encyklice Laudato si

Rozprava na Arcibiskupství pražském bude na téma encykliky „Laudato si“, česky „Tobě buď chvála“ ze dne 24. května 2015. Jedná se o druhou encykliku papeže Františka. Encyklika obecně je papežský dokument adresovaný všem biskupům. V textu „Laudato si“ se papež obrací ale ke všem lidem proto, že problém ochrany životního prostředí není schopna vyřešit žádná jedna církev nebo stát. „Ten problém je tak obrovský, že se celé lidstvo musí spojit, aby se s ním pokusilo vypořádat,“ řekl paqpež František. Encyklika má podtitul „O péči o společný domov“. Papež v ní kritizuje konzumismus, nezodpovědný rozvoj a vyzývá k „rychlé a jednotné globální akci“ a k boji proti zhoršování životního prostředí. Rozpravy se zúčastní: - Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer Th.D., pomocný biskup - doc. RNDr. Ladislav Miko, Ph.D., 8. ministr životního prostředí ČR - RNDr. Matúš Kocian, Ph.D., biolog, entomolog a ilustrátor vědeckých publikací a římskokatolický kněz. - Vedoucí Lesní správy AP, Ing. Milan Mochán - Pavel Křížek, ředitel a zakladatel Ochrany fauny ČR, profesionálně vede záchrannou stanici pro handicapované živočichy

 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
17:00
Hlávkův most

Otevíračka cyklomagistrály

V rámci Týden pro klima pořádáme happening upozorňující na kritickou převahu automobilové dopravy v Praze. Cyklodoprava je ekologičtější, čistší, příjemnější, rychlejší a celkově vhodnější formou dopravy pro město než motorismus. Myslíme si, že město má patřit především lidem, ne autům. Nejkřiklavějším příkladem převahy automobilové dopravy je magistrála - dálnice vedoucí centrem města. Proto se sejdeme právě na Hlávkově mostě, po kterém vede magistrála, a dáme najevo, že pokud chceme přežít v Praze i v čase klimatické krize, musíme změnit uvažování o tom, jak se po městě dopravujeme. Potkáme se na Hlávkově mostě a postavíme se na chodníku po jeho obou stranách s tranpsarenty, upozorňujícími řidiče a řidičky na neduhy spojené s automobilovou dopravou. Zároveň tak podpoříme myšlenku, že právě tady by měl vést bezpečný cyklopruh v obou směrech! Program akce: 17.00-18.00 výroba transparentů a piketů v dílně BKP (nebo si rovnou doneste vlastní) 18.00-19.00 otevření cyklomagistrály aneb happening na Hlávkově mostě 19.00-22.00 popíjení benefičních drinků "Kola libre" a promítání krátkých filmů o cyklodopravě v BKP Výtěžek z benefičních drinků bude věnován na činnost organizace Automat, která se dlouhodobě zabývá podporovou cyklodopravy v Praze: https://www.facebook.com/spolekautomat/ Přijďte či přijeďte na kole

Událost na FB Facebook
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Kultura Debatní 
18:00
MeetFactory

Otevřené ateliéry + Diskuze: Co je dnes důležité?

Rezidenční program MeetFactory pořádá diskuzi, kde hledá odpověď na otázku: co mohu udělat, změnit mezi stěnami svého vlastního studia, v rámci své vlastní umělecké praxe? Co je dnes důležité? Věříme tomu, že nás všechny, které trápí stav životního prostředí, se touto otázkou zabýváme stejným způsobem. Co bychom mohli udělat, abychom tuto situaci zlepšili a jak reagovat na klimatickou krizi? Jaká zásadní změna v lidském myšlení je nutná, aby zmizel nepříjemný pocit, že vše co děláme pro záchranu klimatu je zbytečné a změny nezastavitelné? Obviňovat instituce bez ohledu na to, jestli se jedná o vládu, muzeum nebo galerie, nestačí. Diskuze, kterou povedou kurátoři rezidenčního programu Lucia Kvočáková a Piotr Sikora, se zúčastní Hynek Alt, Barbora Skácelová Fastrová, Klara Hobza, Juliana Höschlová, Tomáš Kajánek, Amelia Tan, Matěj Pavlík, Johana Pošová, Nik Timková. V rámci večera proběhne také komentovaná prohlídka rezidenčního patra, kdy je možné potkat současné rezidenty a prohlédnout si jejich tvorbu.

Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Kultura 
18:00
Long Island Libeň

Silent Island - vernisáž + procházka s hmyzem

Long Island je venkovní prostor, kus městské divočiny mezi developerskými projekty, slepým ramenem Vltavy a Rokytkou. Místo, kde se můžete občerstvit. Místo vzývající ke zkoumání. Tentokrát jsme si připravili zvukovou instalaci vizuálního umělce Michala Kindernaye a ekoložky Barbory Chmelové, na kterou naváže procházka o hmyzu entomologa Tomáše Vendla. Tématem je hmyzí zvuk a sluch, hmyz ve městě, hmyz v čase klimatické změny, hmyz mizející pod zástavbou a pesticidy. Na místě bude bar a oheň.

Událost na FB Facebook
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
18:00
Café Neustadt (v salonku)

Green New Deal pro Evropu: Co to je? Jak se přidat?

Green New Deal pro Evropu je radikální a zároveň realistický plán pro zelenou transformaci. K odvrácení destruktivních trendů bezohledného růstu a k zajištění environmentální spravedlnosti v Evropě a na celém světě. Náš tým dobrovolníků je aktivní po celé Evropě, v Bruselu a samozřejmě také v Česku. Green New Deal pro Evropu je na prvním místě o rozhodování zespoda. Pokud se chcete dozvědět co může přinést Green New Deal pro Evropu v Česku, přijďte na tuto akci. Potřebujeme Vás!

Událost na FB Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní 
18:30
Langhans - centrum Člověka v tísni

Klimatická krize, přežití lidstva a lidská práva

Pokud budeme nadále zahřívat Zemi, jako to děláme doposud, budeme to my lidé, nikoliv naše planeta, kdo bude zničen. Země bude pohmožděná, otlučená a zjizvená naší bezohledností, ale lesy, ovzduší i oceány se znovu zotaví a zaplní životem, jakmile budeme pryč. Bojem s klimatickou změnou zachraňujeme tedy především sami sebe. Dopady změny klimatu už dnes zásadně ovlivňují životy mnoha lidí. Co znamená klimatická krize pro chápání lidských práv v 21. století? Jak bránit lidská práva v místech, kde hrozí, že brzy nebude voda a co jíst? Přijďte si v rámci Týdne za klima popovídat se zástupci Amnesty, Greenpeace, Lékařů bez hranic a Asociace pro mezinárodní otázky. Hosty debaty budou: Michal Horniecký – vedoucí mobilizace Amnesty Nikol Krejčová – koordinátorka uhelné kampaně Greenpeace Tomáš Jungwirth – analytik Asociace pro mezinárodní otázky Tomáš Bendl – vedoucí komunikace Lékařů bez Hranic

Událost na FB
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Kultura 
19:00
Kasárna Karlín

Projekce filmu Čas lesů

Promítej i ty! a Institut dokumentárního filmu vás srdečně zvou na projekci francouzského filmu Čas lesů v rámci celorepublikové akce Týden pro klima. Vstup je zdarma. Přijďte spolu s námi zjistit, jak jsou na tom v době klimatické krize lesy, označované za plíce planety. Jejich ploch přibývá, diverzita však klesá. Proč je tomu tak a jaké jsou cesty k životaschopnému lesu?

Událost na FB Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
19:00
Tibet Open House

Klimatické nerovnosti: humanitární pomoc v čase klimatické krize

Na základě údajů Organizace spojených národů, 1 miliarda nejchudších lidí na světě (tzn. ti, kteří žijí s méně než 1 dolarem na den) je odpovědna pouze za 3 % celosvětové uhlíkové stopy. Rozvojové země ale nesou na svých bedrech 80 % následků klimatické změny. Nejvíce jsou zasažení chudí a zranitelní lidé, kteří jsou ale za tuto klimatickou krize nejméně odpovědní Humanitární organizace CARE a ADRA pomáhají lidem zasaženým klimatickou krizí vyrovnávat se s jejími následky. Přijďte si poslechnout, jaké konkrétní příklady pomoci tyto organizace poskytují například v Etiopii, Zambii, Gruzii či Indonésii.

Facebook
Pátek 27. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní 
10:00
Komunitní a mateřské centrum Kampa

Praha: Míříme k vyhynutí (a co s tím dělat)

Situace je vážná, planeta je v ekologické krizi. Červenec byl nejteplejší měsíc, který byl kdy v dějinách lidstva naměřen. Polovina českých smrkových a borovicových lesů nám toto léto umírá. Vědci se domnívají, že nás možná čeká rychlé zhroucení klimatu. My i naše děti čelíme velkému riziku. V této veřejné přednášce probereme nejčerstvější vědecké poznatky ohledně klimatu, jeho vliv na společnost a naše životy. Ukážeme i, jak chce hnutí Extinction Rebellion přispět ke zmírnění jeho změny. Přednáška je vhodná pro rodiče s dětmi, vítáni jsou všichni! Po přednášce bude čas na otázky a diskuzi. Vstup je zdarma, ale pokud můžete, přispějte, prosíme, na naše hnutí Extinction Rebellion.

Událost na FB Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Kultura Debatní 
17:00
PrahaNoc vědců na Univerzitě Karlově

Rozsáhlý program na téma "Šetrně k planetě"

Událost na FB Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Kultura Debatní Vzdělávací 
17:00
PrahaNoc vědců na Univerzitě Karlově v Kampusu Hybernská

Noc vědců na téma Šetrně k planetě - dílny, workshopy, diskuse na téma Zero Waste, Cirkulární ekonomika, Ekologická stopa potravin

Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní 
17:00
Galerie 1Architektura pro budoucnost

Diskuze pro odbornou veřejnost z řad architektů a stavebních inženýrů nad vyhlášením české verze Deklarace architektů ke klimatické krizi a ohrožení masivní ztráty biodiverzity #architectsdeclare.

Událost na FB
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní 
19:00
Divadlo Archa

Diskuse: Klimatická krize a gender // Noc vědců a vědkyň

NKC - gender a věda vás zve na diskusi v rámci Noci vědců a vědkyň. O tom, jak dopadnou klimatické změny na Česko, se zvláštním přihlédnutím k genderovým aspektům, budou debatovat odbornice a odborníci na environmentalismus Naďa Johanisová, Eva Richter (Kyselá), Vojtěch Pecka, Dava Vačkářů a Iva Zvěřinová. Vstup zdarma.

Událost na FB Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní Kultura 
19:00
D-Zona

Critical Readings: Murray Bookchin's Anarchist Ecology

The next book that the Critical Reading's attendants choosed to read and discuss was 'The Murray Bookchin Reader', from Murray Bookchin. This collection of texts provides an overview of the thought of the foremost social theorist and political philosopher of the left. Bookchin was the first to propose that a liberatory society would also have to be an ecological one. For the first meeting we will present and discuss the first two chapters: 'An Egological Society' and 'Nature, First and Second'. The book is accesible here: https://libcom.org/files/Murray_Bookchin_Reader_-_Ebook.pdf Is not strictly necessary to have read the chapters to come and hear the chapter presentatiosn, although it is recommended in order to join the discussion.

Událost na FB Facebook Web
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní 
19:00
Divadlo Archa

Noc vědců a vědkyň Diskuse na téma Gender a klimatická změna

O tom, jak dopadnou klimatické změny na Česko, se zvláštním přihlédnutím k genderovým aspektům, budou v pátek 27. září v 19,00 hodin diskutovat v malém sále Divadla Archa odbornice a odborníci na environmentalismus Naďa Johanisová, Eva Richter (Kyselá), Vojtěch Pecka, Dava Vačkářů a Iva Zvěřinová. Globální změnou klimatu nejsou jen tající ledovce a stoupající hladiny oceánů. Lidstvo je součástí komplexního ekosystému a jeho změny dopadají především na ty nejchudší z nás. Klimatické změny, které předesílají velké problémy, zatím neudeřily s plnou silou. Až se tak stane, tvrdším způsobem dopadnou na ty, kdo si je mohou dovolit nejméně. Zvětší tak propast mezi bohatými a chudými, mladými a starými, muži a ženami. „Přesto, že klimatické změny a extrémní výkyvy počasí dopadají v globálním měřítku na ženy v mnohem větší míře, do vytváření politik udržitelnosti a ochrany životního prostředí bývá tento problém zahrnut pouze zřídka. Zatímco tématu klimatické změny je v českém mediálním prostoru v poslední době věnována relativně velká pozornost, rozdílná míra dopadů globálního oteplování na muže a ženy se diskutuje minimálně – i to je jedním z důvodů, proč jsme se rozhodly uspořádat tuto debatu,“ říká Marcela Linková, vedoucí NKC – gender a věda. Akce se koná v rámci Noci vědců a vědkyň a Týdne pro klima.

Událost na FB
Sobota 28. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní Kultura 
10:00
InvalidovnaRefuFest 2019: #menimeklima

Interkulturní festival Refufest 27.-28. 9. (27. je pouze neveřejný program pro školy). Rok co rok se náš festival snaží upozornit na význam otevřeného postoje české majority vůči cizincům pro celou společnost. Letos nám však leží na srdci ještě jedna nutná změna. Čím dál tím zřetelněji se ukazuje, že nedáme-li planetě, co jí náleží, můžeme se brzy ocitnout v situaci, kterou už nebude možné měnit. Současný stav životního prostředí je zároveň závažnou příčinou migrace. Každoročně roste počet lidí, kteří musí v důsledku vlivu životního prostředí odejít ze svých domovů. Zatímco v současnosti se podle odborníků týká tento jev minimálně 50 miliónů, do roku 2050 by tento počet mohl dosáhnout až čtyřnásobku. Je čas zapojit se do celosvětového boje proti klimatické změně!

Událost na FB Facebook Web
Neděle 29. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Debatní Přímá akce Vzdělávací 
18:00
Dům čtení MK Praha

Nejlepší odpad je ten, co nevznikne

Debata o aktuálních trendech odpadového hospodářství ve velkoměstě. Přijďte zjistit jaké novinky v této oblasti se chystají na Desítce a co radí při předcházení vzniku odpadů odborníci z České zemědělské univerzity v Praze.

Událost na FB Facebook Web
Kontakt pro média
Brno: Lucie Smolková <klimatickakoalice.brno@gmail.com>, 731 363 856
Praha: Vít Masare <vit.masare@gmail.com>, 607 786 013
Zdroj financování
Ke stažení
Rady organizátorům