#akceproklima #FFF #probudoucnost (změnit město)
Debatní
Kultura
Přímá akce
Sportovní
Vzdělávací
Pátek 20. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Přímá akce 
09:00
bude ještě upřesněnoStávka za klima

Bude se konat další celosvětová studentská stávka za klima, na kterou zveme všechny, kteří se za společnou budoucnost chtějí postavit s námi. Jde tu přeci o budoucnost nás všech! Čas běží, situace se zhoršuje a společnost stále nekoná. Nám to ale není jedno! Pojďme na to společně upozornit stávkou.

 (zobrazit akce tohoto typu)
 Kultura 
18:00
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně - 4. patroPůjčovací výstavka knih Týden pro klima

Výstavka knih na téma ochrany životního prostředí

 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací 
18:00
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně Tahle planeta není pro bezohledný

Je planeta Země jen našim dočasným domovem, jehož zdroje můžeme vyčerpat a poté ho opustit? Můžeme přírodu zničit? Můžeme pomyslný „souboj“ mezi přirozeným světem a světem vytvořeným člověkem vyhrát? Měli bychom o to vůbec stát? Jak svou trochou pomoci tomu, abychom svým potomkům nezanechali zcela zdevastovanou planetu? Formou řízené diskuze o těchto i jiných tématech si studenti uvědomí, že lidé jsou nedílnou součástí životního prostředí, jehož devastací ničí i sami sebe.

Web
Středa 25. září
 (zobrazit akce tohoto typu)
 Vzdělávací Debatní 
19:00
Bezobaláč

Bezobalové kino: Krajina v tísni + diskuse s Petrem Kuckou

Vzpomínky na povodně před několika lety odešly s velkou vodou a dnes spíš Česko řeší problém sucha. Nový film z produkce Člověka v tísni ukazuje, jak spolu obojí souvisí. Bleskové záplavy i vysychání krajiny jsou projevem proměn globálního klimatu i důsledkem našeho zacházení s přírodou. Film zdůrazňuje dlouhodobý a dalekosáhlý důsledek špatného nakládání s českou krajinou. Jedná se o mezigenerační dialog akcentující dopad našeho jednání na životy našich dětí. Kombinuje výpovědi odborníků, záběry aktuálních problémů i animované sekvence. Po promítaní se můžete těšit na diskusi s Petrem Kuckou, který dlouhodobě upozorňuje na důležité souvislosti lidské činnosti a změny klimatu. Petr se rád zapojuje do tradičního ručního kosení bělokarpatských luk, baví ho chodit po horách a spát pod širákem. Petr Kucka žije se ženou a malým synem v maringotce ve Valašských Kloboukách a pracuje pro Centrum Veronica v obci Hostětín, která proslula jako model chytré vesnice.

Událost na FB Facebook Web
Kontakt pro média
Brno: Lucie Smolková <klimatickakoalice.brno@gmail.com>, 731 363 856
Praha: Vít Masare <vit.masare@gmail.com>, 607 786 013
Zdroj financování
Ke stažení
Rady organizátorům